M A R C I N   R E J M E N T - F O T O G R A F I A   P R Z Y R O D N I C Z A
START
Stronę poświęcam naszej planecie - Ziemi, chcąc w ten sposób włożyć choćby najmniejszy wkład w wielkie dzieło jej ochrony i odnowy. Ponadto pracą swą, pragnę złożyć hołd wszystkim ludziom przede mną, którzy dzieło to rozpoczęli i kontynuowali przez wieki, abym teraz mógł cieszyć się i zachwycać miejscem niezwykłych krajobrazów, roślin i zwierząt.
Rejment Marcin

LOSOWY TEKST

Zima 2009/2010
Jak zbudować czatownię oraz fotografować skutecznie dzikie ptaki. Jak odpowiednio zaplanować zimową zasiadkę. Opisy sprzętu, technik fotografowania i zachowań zwierząt na wolności zawarte w dzienniku wspomnień jednego z sezonów zimowych.
- "Zima 2009/2010" to nie instrukcja obsługi. Jeśli tego właśnie szukasz to już na wstępie powiem, że nigdzie takiej nie znajdziesz z jednego prostego powodu: Przyroda nie zachowuje się schematycznie w szczegółach. A tego właśnie potrzeba aby skutecznie fotografować. Szczegółów. Jeżeli z łatwością przewidzisz, że w styczniu spadnie śnieg, to już ile go spadnie przewidzeć będzie o wiele trudniej. Jeśli dość prosto przewidzisz, że zimą do karmnika przylecą ptaki, to już nie tak prosto będzie określić jakie dokładnie. Artykuł nie daje gotowej odpowiedzi jak i co zrobić aby osiągnąć sukces, lecz jedynie wskazówki ukryte między wierszami. To jak je wykorzystasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Czytaj...

© M A R C I N   R E J M E N T   2 0 1 7